logoplaatje

Palliatievezorg.nl Actueel

Nieuws - 2017
plaatje: UMC`s belangrijkste hoofdaanvragers subsidie Palliantie

UMC`s belangrijkste hoofdaanvragers subsidie Palliantie

Geplaatst: 12 mei 2017
plaatje: bulletUniversitaire Medisch Centra zijn de belangrijkste hoofdaanvragers van de subsidie die beschikbaar is in het ZonMw-programma Palliantie, dat gericht is op de verbetering van palliatieve zorg. Dat blijkt uit de cijfers na de eerste twee rondes (van 2015 en 2016).
Voor Palliantie was bij de start 51 miljoen euro beschikbaar. Inmiddels is het bedrag geslonken tot zo’n 33 miljoen. Uit de top tien van hoofdaanvragers blijkt dat het geld vooral naar UMC’s gaat. De top tien luidt:

1. Erasmus MC (Rotterdam) 3.136.166,--
2. MUMC (Maastricht) 2.699.158,--
3. VUmc (Amsterdam) 2.485.182,--
4. AMC (Amsterdam) 1.748.260,--
5. LUMC (Leiden) 1.514.669,--
6. UMCG (Groningen) 1.227.264,--
7. Expertisecentrum Pharos 1.220.918,--
8. Radboudumc (Nijmegen) 1.023.775,--
9. UMCU (Utrecht) 797.820,--
10. Longalliantie Nederland 738.466,--

De top tien kreeg gezamenlijk € 16.591.678,-- Pharos en de Longalliantie Nederland zijn de enige twee niet-UMC’s in de top tien. Kijken we naar alle hoofdaanvragers, dan komen er nog vier bij: Stichting PaTz, Stichting Pal (kinderpalliatieve zorg), NIVEL en Mezzo (mantelzorg). In de twee rondes is in totaal € 18.157.299,-- uitgegeven.

Tussen de UMC’s bestaan grote verschillen in het aantal toegekende subsidie-aanvragen. VUmc scoorde het hoogst met negen aanvragen, daarna volgt Erasmus MC met acht en het MUMC en Radboudumc met vier. De overige UMC’s zagen drie, twee of één aanvraag positief beoordeeld.

Overigens kan het op zijn minst opmerkelijk worden genoemd dat UMC’s zo nadrukkelijk bij projecten die de verbetering van palliatieve zorg als doel hebben zijn betrokken; UMC’s hebben nimmer laten zien dat zij excelleren in palliatieve zorgverlening.
terug naar overzicht